Film klasyczny - pakiet 2

Informacje podstawowe:

   Decydując się na drugi pakiet usług Wasz film zrealizuje duet operatorski czyli dwóch “kamerzystów”. Będą oni do Waszej dyspozycji od momentu rozpoczęcia przygotowań w domu lub lokalu (pracują oni wspólnie przez cały dzień uroczystości i nie ma możliwości ich rozdzielenia) do zakończenia oczepin.

   Operatorzy wykonują nagrania przy użyciu trzech kamer z czego cały czas pracują za pomocą dwóch kamer głównych, a trzecia kamera (zapasowa) używana jest w razie potrzeby w sposób statyczny tzn. jest umieszczona na statywie i nagrywa stały kadr. Kamera zapasowa stanowi też zabezpieczenie na wypadek awarii którejkolwiek z kamer głównych.
   Do realizacji nagrań zostanie także wykorzystany dron (pokazane zostaną miejsca uroczystości bez udziału jej uczestników) o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne, infrastruktura otoczenia oraz czas.
   Operatorzy nagrywają także dodatkowo dwie niezależne ścieżki dźwiękowe przy pomocy cyfrowych rejestratorów audio. Umieszczone są one przy głośnikach w miejscu odbywania się uroczystości, a także nagrywają dźwięk bezpośrednio z miksera zespołu/DJ’a (o ile dostaniemy pozwolenie na wpięcie się w mikser).
Na czas uroczystości ślubu Pan Młody ma również wpięty tzw. mikrofon krawatowy.

   W ramach tego pakietu otrzymacie gotowy reportaż filmowy o długości pomiędzy 90 a 120 minut oraz kilkuminutowy teledysk ślubny. Czas trwania filmu uzależniony jest od tego, jaki przebieg będzie miała Wasza uroczystość. Teledysk ślubny montowany jest w “rozbudowany” sposób czyli taki, w którym ujęcia z różnych momentów z całego dnia są ze sobą umiejętnie wymieszane pod odpowiednio dobraną muzykę, często dość dynamiczną. Przykłady takich teledysków można zobaczyć w zakładce “Film”.

   Co daje współpraca dwóch operatorów? Przede wszystkim w jednej chwili pracujemy na dwóch typach obiektywów – szerokim (pokazującymi obszerniejszy kadr i więcej postaci jednocześnie) oraz wąskim (skupiającym się na pojedynczych osobach, detalach). Ten sam moment pokazujemy z różnych perspektyw. W kluczowym momencie jakim są np. podziękowania dla rodziców pokazujemy zarówno Młodą Parę mówiącą kilka słów do swoich rodziców jak również reakcję rodziców na usłyszane słowa. Przy realizacji nagrań “pod klipy” możemy się rozdzielić i wykonywać w tym samym czasie ujęcia na zewnątrz budynku (np. z wykorzystaniem drona) jak i w jego środku.

   Wasz film będzie zawierać: klip z przygotowań oraz błogosławieństwo (możliwa jest rezygnacja z nagrywania tych elementów co obniży wartość usługi), skrót z ceremonii ślubu oraz momentu składania życzeń, klip z przyjazdu i powitania na sali, pierwszy taniec, kilka bloków tanecznych z zabawy na parkiecie z oryginalnie nagranym dźwiękiem przeplatanych klipami pokazującymi gości poza parkietem (na dworze, przy stołach biesiadnych, przy fotobudce, z zimnymi ogniami, dzieci z animatorką, itp.) oraz stałe punkty każdego przyjęcia jak np. tort weselny, skrót z oczepin i na zakończenie teledysk ślubny.

   Wychodzimy z założenia, że zabawa na przyjęciu weselnym to nie tylko tańce na parkiecie, ale również to co się dzieje dookoła niego. Dlatego nagrywamy dużo materiału około-parkietowego – to nas wyróżnia na tle innych firm oferujących swoje usługi, u których zobaczyć można tylko to co się dzieje na parkiecie. Nie nagrywamy gości za stołami w momencie spożywania ciepłych posiłków.

   Aby film był ciekawszy można rozszerzyć ten pakiet o: przygotowania u fryzjerki/kosmetyczki, kamerę GoPro do auta na czas przejazdu do lokalu, wywiady z gośćmi weselnymi, ujęcia plenerowe nagrywane w innym terminie niż dzień uroczystości.