Film klasyczny - pakiet 1

Informacje podstawowe:

   Decydując się na wybór pierwszego pakietu usług otrzymujecie obecność podczas Waszej uroczystości jednego operatora (tzw. “kamerzysty”). Będzie on do Waszej dyspozycji od momentu rozpoczęcia przygotowań w domu lub lokalu do zakończenia oczepin.

   Operator wykona nagrania przy użyciu dwóch kamer z czego cały czas pracuje za pomocą kamery głównej (mobilnej), natomiast druga kamera (zapasowa) używana jest w razie potrzeby w sposób statyczny tzn. jest umieszczona na statywie i nagrywa stały kadr. Kamera zapasowa stanowi też zabezpieczenie na wypadek awarii kamery głównej.
   Operator nagrywa niezależną dodatkową ścieżkę dźwiękową przy pomocy cyfrowego rejestratora audio umieszczonego przy głośniku w miejscu odbywania się uroczystości.

   W ramach tego pakietu otrzymacie gotowy reportaż filmowy o długości pomiędzy 60 a 90 minut oraz kilkuminutowy teledysk ślubny. Czas trwania filmu uzależniony jest od tego, jaki przebieg będzie miała Wasza uroczystość oraz od możliwości logistycznych pracy Waszego kamerzysty – skupia się on głównie na rejestracji najważniejszych momentów uroczystości. Teledysk ślubny montowany jest w sposób “prosty” czyli  ukazuje wszystkie wydarzenia w sposób chronologiczny, spokojny, pod odpowiednio dobraną muzykę.

   Musicie być świadomi, że jeden operator nagra dużo mniej urozmaiconego materiału filmowego niż jest to w stanie zrobić ekipa dwuosobowa lub większa – przykładowo: nie można w tym samym czasie wykonać ujęć na zewnątrz budynku (pokazanie jego wyglądu, ludzi na dworze) oraz ujęć w środku; nie można pokazać w tym samym czasie reakcji Pary Młodej oraz osób widzących to samo, a będących w innym miejscu.

   Wasz film będzie zawierać: klip z przygotowań oraz błogosławieństwo (możliwa jest rezygnacja z nagrywania tych elementów co obniży wartość usługi), skrót z ceremonii ślubu oraz momentu składania życzeń, klip z przyjazdu i powitania na sali, pierwszy taniec, kilka bloków tanecznych z zabawy na parkiecie z oryginalnie nagranym dźwiękiem przeplatanych klipami pokazującymi gości poza parkietem (na dworze, przy stołach biesiadnych, przy fotobudce, z zimnymi ogniami, dzieci z animatorką, itp.) oraz stałe punkty każdego przyjęcia jak np. tort weselny, skrót z oczepin i na zakończenie teledysk ślubny.

   Wychodzimy z założenia, że zabawa na przyjęciu weselnym to nie tylko tańce na parkiecie, ale również to co się dzieje dookoła niego. Dlatego nagrywamy dużo materiału około-parkietowego – to nas wyróżnia na tle innych firm oferujących swoje usługi, u których zobaczyć można tylko to co się dzieje na parkiecie. Nie nagrywamy gości za stołami w momencie spożywania ciepłych posiłków.

   Aby film był ciekawszy można rozszerzyć ten pakiet o: przygotowania u fryzjerki/kosmetyczki, kamerę GoPro do auta na czas przejazdu do lokalu, ujęcia z drona bez udziału uczestników uroczystości, wywiady z gośćmi weselnymi, ujęcia plenerowe nagrywane w innym terminie niż dzień uroczystości.

   Pakiet pierwszy jest dobrym wyborem dla par, które planują nieduże wesele. W przypadku imprez z większą ilością gości polecamy rozważenie wyboru pakietu drugiego, w którym pracujemy w większym składzie.