Pamiątka z Chrztu Świętego

Chrzest Święty Waszego dziecka to wyjątkowa uroczystość, która zasługuje na uwiecznienie jej na zdjęciach w sposób profesjonalny.
Ważne przy tym jest, aby fotograf miał już doświadczenie przy tego typu realizacji i potrafił odpowiednio się zachować w danym momencie.
To co się wydarzy tego dnia i co możemy pokazać na zdjęciach podzielmy na trzy grupy i krótko omówmy:

Przygotowanie dziecka

Uroczystość Chrztu Świętego

Przyjęcie rodzinne

Przygotowanie dziecka

Przygotowanie dziecka w domu to wspaniały moment na pokazanie Waszej wesołej gromadki w luźnej atmosferze, a także uwiecznienie wielu detali związanych z chrztem dziecka (ubiór, świeca, pamiątki). Będzie wtedy towarzyszyć Wam wiele emocji, które warto jest zatrzymać na dłużej na zdjęciach, aby potem na spokojnie móc do nich wrócić. Jeżeli zechcecie, abym wykonał dla Was taką pamiątkę to zaproście mnie do siebie na około godzinę przed uroczystością.

Uroczystość Chrztu Świętego

Jeżeli nie chcecie zdjęć w domu przed uroczystością to jest to pierwszy moment, w którym się spotkamy. Zawsze przyjeżdżam na miejsce pół godziny przed rozpoczęciem mszy, aby zapoznać się z warunkami jakie zastanę w kościele, szczególnie przy samej chrzcielnicy.
Podczas liturgii pracuję tak, aby być jak najmniej zauważalnym i nie przeszkadzać wiernym w modlitwie ani księdzu w odprawianiu mszy. Zdjęcia wykonuje przy pomocy dwóch aparatów z jasną wymienną optyką, a każdy z nich zapisuje zdjęcia jednocześnie na dwóch kartach pamięci tworząc w ten sposób kopię bezpieczeństwa. Na moich fotografiach znajdziecie zarówno ujęcia na planie bliskim jak i na szerokim, ujęcia z przodu jak i z tyłu kościoła. W kluczowym momencie będę blisko Was i Waszego dziecka, tak aby uchwycić jak najwięcej szczegółów. Po zakończonej mszy możemy wykonać zdjęcia grupowe wewnątrz lub na zewnątrz kościoła.

Przyjęcie rodzinne

Po uroczystości kościelnej możecie zaprosić mnie na przyjęcie, które planujecie zrobić dla swojej rodziny. W trakcie tego wydarzenia uwiecznię Waszych najbliższych w luźnej i swobodnej atmosferze. Jest też wtedy dużo więcej czasu na spokojne wykonanie sesji rodzinnej z Małym Bohaterem dnia. To jak długo mam pozostać na przyjęciu rodzinnym i ile będzie trwać sesja zdjęciowa zależy tylko od Was. Zazwyczaj wystarcza do dwóch godzin, aby się ze wszystkim “wyrobić”… no chyba że malec szybko uśnie.