ŚLUB & WESELE > FAQ

Pytania i odpowiedzi

Poniżej udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Wszystkie swoje siły w danym dniu kierujemy na jedno konkretne nagranie (nie powielamy terminów), dlatego wykonamy film dla tych z Państwa, którzy jako pierwsi wpłacą zadatek na poczet wynagrodzenia. Uiszczenie tej opłaty równoznaczne jest z akceptacją naszej umowy i rezerwacją u nas terminu.
Nasza firma skupia się wyłącznie na wykonywaniu filmowej pamiątki ślubno-weselnej. Jednak ze względu na liczne zapytania o wykonywanie fotografii ślubnej postanowiliśmy stworzyć grupę pod nazwą "Wesele w 3F", w której oferujemy zarówno wykonanie pamiątkowego filmu jak również profesjonalnej fotografii ślubnej. Naszym partnerem jest Radek Pizoń - młody i utalentowany fotograf, który wychodzi przed szereg innych pasjonatów robienia zdjęć. Jeżeli zdecydują się Państwo na połączenie usług naszych i Radka, to otrzymacie od nas pewną usługę gratis. Więcej na www.weselew3F.pl
W zakres bazowego nagrania w dniu ślubu wchodzą: przygotowania w domach Młodej Pary, błogosławieństwo rodziców, ceremonia ślubu, życzenia, przyjęcie weselne do zakończenia oczepin. Przedstawiony pakiet mogą Państwo dowolnie rozszerzać o opcje dodatkowe (usługi i dodatkowy sprzęt) przedstawione w naszej ofercie.
Do nagrywania naszych produkcji używamy aparatów z wymiennymi obiektywami rejestrujących materiał filmowy w jakości Full HD. Poza wspomnianymi aparatami, które gwarantują niesamowitą głębie obrazu, używamy całej masy dodatkowego sprzętu, takiego jak: urządzenie do stabilizacji obrazu (steadicam), krótką jazdę kamerową (slider), statywy, monopody, wysięgnik kamerowy (kran), sportowe kamery GoPro do ujęć wewnątrz auta i na przyjęciu weselnym w trudno dostępnych miejscach, a także quadrocopter (dron) do wykonywania ujęć "z lotu ptaka". Do rejestracji oddzielnej ścieżki audio używamy dodatkowo cyfrowych rejestratorów dźwięku.
Długość trwania filmu zależna jest od stylu montażu i wymagań klienta. Wykonując montaż filmu w stylu klasycznym będzie miał on długość w granicach 90-120 minut (tak jak dobry film w telewizji). Jest to gwarancją, że nie zanudzimy widza monotonią i powtarzalnością zdarzeń. Przy montażu filmu w stylu nowoczesnym staramy się by jego długość mieściła się w przedziale 30-60 minut. Oczywiście na życzenie klienta (o czym musi nas poinformować przed przystąpieniem do prac) możemy wydłużyć lub skrócić czas trwania filmu.
Montaż filmu w stylu klasycznym to pokazanie wydarzeń z całego dnia w porządku chronologicznym, gdzie większą część filmu stanowią materiały "na żywo" czyli pokazane tak jak zostały zarejestrowane przez operatorów podczas nagrań (oryginalny dźwięk i obraz). Montaż filmu w stylu nowoczesnym to starannie wyselekcjonowane ujęcia, których sposób połączenia w filmie odda niesamowity klimat dnia ślubu i wesela. Poszczególne elementy przebiegu dnia pokazywane są w sposób skrótowy, co oznacza, że większą część filmu stanowią klipy pod odpowiednio dobraną muzykę. Zalecamy do tego stylu montażu wykonać również filmową sesję plenerową co dopełni całości wspaniałej pamiątki.
Wszystko to zależy od naszych wspólnych ustaleń, których dokonujemy podczas jednego ze spotkań. Każdy ślub jest inny i poza przysięgą może mieć równie ważne elementy do uwiecznienia na filmie. Jeżeli jednak nie macie w planach zarejestrowania czegoś szczególnego, to proponujemy montaż krótkiego filmu z tej ceremonii. Opowiemy o nim na przykładzie ślubu kościelnego. Całość wydarzeń z kościoła staramy się zmieścić w czasie około 10 minut. Ten etap filmu dzielimy na 3 części: klip od momentu rozpoczęcia mszy do przysięgi małżeńskiej, przysięga z oryginalnie zarejestrowanym dźwiękiem, klip po przysiędze do momentu wyjścia z kościoła. Jeżeli podczas homilii ksiądz skieruje swoje słowa bezpośrednio do Młodej Pary to postaramy się wybrać z jego wypowiedzi co najlepsze i zamieścić podczas pierwszego klipu. Na życzenie Młodej Pary możemy zamieścić w filmie homilię w całości.
Muzykę potrzebną do udźwiękowienia filmu dostarcza nam Młoda Para. My możemy jedynie zasugerować jaki typ muzyki będzie odpowiedni pod daną sytuację. Ze względu na to iż pamiątkowy film ślubno-weselny ma być również wizytówką naszej firmy, możemy odmówić wykorzystania w filmie niektórych utworów, jeżeli uznamy ich treści lub styl muzyczny za niepasujące do zarejestrowanego materiału.
Decydując się na wybór naszej firmy poznaliście styl w jakim wykonywaliśmy poprzednie realizacje oraz ich rezultat. Dlatego wierzymy, że obdarzycie nas zaufaniem i pozwolicie zrealizować film według naszych pomysłów i poczucia estetyki. Oczywiście wszelkiego rodzaju pomysły i sugestie z Waszej strony są mile widziane.
W zależności od terminu wykonania nagrań czas oczekiwania na gotowy film wynosi od 1 do 4 miesięcy (licząc od ostatnich nagrań, np: nagrania ujęć plenerowych). Jeżeli jesteście bardzo niecierpliwi i chcielibyście swój film mieć gotowy jak najszybciej, to możecie skorzystać z usługi "ekspresowego montażu" czyli montażu filmu poza kolejnością. Sprawdźcie naszą ofertę.
Żyjemy w czasach kiedy w każdym zakupionym telewizorze standardem jest wejście pamięci zewnętrznej USB. Nasi klienci otrzymują więc swój film na okolicznościowym pendrivie (w ekskluzywnym etui - zdjęcia w zakładce oferta) w najlepszej zarejestrowanej jakości Full HD. Pliki filmowe zapisujemy w najpopularniejszym formacie mp4, co gwarantuje że będzie można je wszędzie odtworzyć. Nie będzie więc potrzebne żadne dodatkowe urządzenie jak miałoby to miejsce chociażby w przypadku filmu na płytach DVD. Na życzenie klienta wykonamy również wersję filmu skompresowaną do formatu DVD (pięciokrotnie gorsza jakość obrazu) i zamieścimy go na odpowiedniej ilości płyt DVD-Video. Istnieje również możliwość zamieszczenia filmu na naszym serwerze do późniejszego pobrania przez Młodą Parę - szczególnie zalecamy tę opcję dla Par mieszkających poza granicami Polski.
A czy będąc w restauracji prosicie poza zamówionym daniem o resztę składników, z których zostało ono przyrządzone? Podczas rejestracji Waszego materiału filmowego, korzystamy ze specjalnie przygotowanych ustawień w naszych aparatach. Sprawiają one, że nagrany materiał może znacząco odbiegać od tego, który otrzymacie od nas w gotowym filmie. Dopiero po jego obróbce (m.in. koloryzacji) nabiera on tych cech, które nadają mu odpowiedni wygląd (m.in. jasność, nasycenie, kontrast). Nie chcemy, aby "surowy materiał" przypadkowo został przez kogoś opublikowany i mógł zrobić nam anty-reklamę. U nas jak w restauracji - dostaniecie danie główne.
Jest to film zmontowany przez nas w dniu Waszego ślubu, a następnie wyświetlony na przyjęciu weselnym na zakończenie naszej pracy (najczęściej po oczepinach). Wykorzystujemy w nim ujęcia, które zarejestrowaliśmy podczas całego spędzonego z Wami dnia. Ta krótka, trwająca kilka minut forma filmowa, będzie dużym zaskoczeniem dla Waszych gości oraz dla Was, gdy zobaczycie siebie podczas przebiegu całych uroczystości dnia ślubu i wesela.
  • liczba osób biorących udział przy rejestracji materiału i późniejszej jego obróbce (wielogodzinny czas pracy)
  • indywidualne podejście do każdego z realizowanych filmów (nie korzystamy z żadnych szablonów ani schematów)
  • wykorzystanie profesjonalnego sprzętu filmowego i innych dodatków
  • wiedza, doświadczenie i umiejętności operatorów oraz montażystów
  • zakup nośników pamięci, na których otrzymacie gotowy film
  • przy większych odległościach koszty dojazdu i ewentualnego noclegu
Jeżeli nie uzyskaliście jeszcze odpowiedzi na nurtujące Was pytania, to zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.